Ako na hladkú pleť ?

30.01.2018

Dosiahnuť hladučkú a sviežu pleť môže byť niekedy doslova drina a dlhodobá starostlivosť kvalitnými a šetrnými prípravkami na pleť. Ale existuje sada, ktorá vám pleť vyhladí a rozžiari ihneď po jej použití. Píšem v tomto článku o Mikrodermálnej Sade Mary Kay, ktorá sa skladá z dvoch jednoduchých krokov.

1.KROK je intenzívny peeling 70g, ktorá  obsahuje rovnakú kľúčovú exfoliačnú zložku, ako používa mnoho dermatológov.

2.KROK sérum 29ml na upokojenie pokožky po peelingu, ktoré navyše sťahuje rozšírené póry.


Použitie tejto sady je veľmi jednoduché a celý proces trvá 3 minúty. 

Ale pekne poporiadku. Najprv si pleť dôkladne vyčistíte čistiacim prípravkom vhodným na váš typ pleti. Potom pleť zahrejete napríklad: si dáte horúci kúpeľ a para z kúpeľa vám pomôže zahriať pleť alebo si navlchčite čistý uteráčik do teplej vody a priložte na pleť. Dôležité je, aby pleť bola zahriata, aby sa vám uvoľnili póry a 1. KROK, teda intenzívny peeling mohol tak dôkladne vyčistiť póry a odstrániť odumreté bunky z pleti. Keď už máte pleť teplú, tak ju ešte navlhčíte teplou vodou a nanesieme peeling na pleť cca 0,5mm hrubej vrstve. Vynecháme oblasť očí a pokožku nad hornou perou. 

Teraz je čas na jemnú masáž pleti. Pleť jemne masírujete a tým sa aktivujú kryštály v peelingu, ktoré vám do hĺbky vyčistia póry a vyhladia pleť. Navyše jemné vrásky vďaka tomuto peelingu budú menej viditeľné. Nie je potrebné príliš na pleť tlačiť, aby sme si pleť nepoškodili, dôležité je udržovať peeling neustále vlhký, aby sa nám prsty stále šmýkali po pleti. Po chvíľke začnete cítiť na bruškách prstov hladkú pleť, vtedy je čas s masážou prestať a zvyšky peelingu dôkladne zmyť z tváre.

Po peelingu je čas na 2.KROK a to je sérum na sťahovanie pórov. Sérum má krémovú konzistenciu, takmer bez vône. No po jeho aplikácii ucítite veľmi príjemný pocit upokojenia pleti  a po zaschnutí séra bude vaša pleť hladučká a jemná. Navyše toto sérum je možné používať 2x denne a výrazne vám pomôže udržať póry stiahnuté.

Po sére odporúčam použiť výživný hydratačný krém, aby ste pleti dodali potrebnú dávku hydratácie.

Kedy používať sadu?

Sadu odporúčam používať  večer a v dni keď viete, že nepôjde na priame slnko.

Kedy nepoužívať sadu!

Pokiaľ máte akné, ste v prvom trimestri tehotenstva, alebo trpíte exémom.